پیام تبریک ریاست سازمان به مناسبت روز پزشک

چکیده خبر:

روز پزشک

نامگذاری یکم شهریور ماه مصادف با سالروز تولد شیخ الرئیس ابوعلی سینا که الگوی بارز حکیمان و اندیشوران دلسوز و عالمان فرزانه در تاریخ پر فروغ این سرزمین می باشد که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زادروز این طبیب نامور و نابغه بزرگ ایرانی به نام روز پزشک   نامگذاری شده است که نشان از توجه و اهمیت این حرفه در کشور عزیزمان دارد.

روز پزشک فرصت مغتنمی است تا دست اندرکاران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشوردر سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل با همدلی و همزبانی همهٔ نیروهای دلسوز جامعه پزشکی، راهکارهای ترویج و اشاعه ارزشهای معنوی، اخلاق پزشکی و ارتقاء جایگاه و منزلت نظام سلامت کشور را مورد توجه ویژه قرار دهند.

پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در شرایط خطیر کنونی، در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا قرار دارند و با تلاش‌های شبانه روزی خویش، برگ زرین دیگری از ایثار، مقاومت و ازخودگذشتگی را در تاریخ کشور عزیزمان ثبت کردند و همان طور که مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) فرمودند: “مطمئن باشید که هر لحظه‏اى، ثانیه‏اى، دقیقه‏اى که در این کار، با توجه به احساس تکلیف در مقابل بیمار، در مقابل انسان دردمند مى‏گذرانید، یک حسنه‏اى را از خداى متعال و یک پاداش اجرى را از حضرت ربوبى دریافت می ‏کنید”، به واقع پزشکان ضامن سلامت جامعه ، امنیـت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند. اینجانب فرا رسیدن خجسته سالروز میلاد طبیب نامور و نابغه بزرگ ایرانی ، شیخ الرئیس ابوعلی سینا  دانشمند پرآوازه  را که به شایستگی ، روز پزشک نامگذاری شده به تمامی پزشکان ارجمند که در کسوت پر افتخار پزشکی هر گروه به نوعی به خدمت دردمندان ، مشغول هستند تبریک عرض نموده ، از زحمات بی دریغ و خالصانه شان تقدیر و تشکر می نمایم . امیدوارم در سایه ایزد منان، همواره هدف عالی شفابخشی را که فطرت آشنای تمامی انسانهاست ، سرلوحه تلاش بی وقفه خود قرار داده و دردهای مردم را درد خود بدانیم و عمیقأ باور داشته باشیم که سلامت مردم بخش مهمی از خوشبختی و سعادت ماست . دستهای شفابخش تان همیشه پرتوان و دریای دانش و معرفت و فضیلت تان همیشه بیکران باد.